Aradıgın Herşey Buralarda biryerlerde....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aradıgın Herşey Buralarda biryerlerde....

Herbişi Bilgi Paylasım Forumuna Hoşgeldiniz...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım

2 posters
YazarMesaj
z-hir_mc
Admin
Admin
z-hir_mc

Rep Sistemi
Aktiflik :
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Img_left100/99De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/99)
Başarı Puanı:
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Left_bar_bleue100/85De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/85)
Güçlülük:
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Img_left100/90De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/90)

De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty
MesajKonu: De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım   De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım EmptyPaz Eyl. 14, 2008 4:29 am

De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım B_161610

Galatasaray’ın yeni transferi Morgan De Sanctis, takıma katıldıktan sonra ilk değerlendirmelerini resmi sitemize ve Galatasaray TV’ye yaptı.

Galatasaray’da edindiği ilk izlenimden çok memnun olduğunu söyleyen De Sanctis, yıl boyunca elinden geleni yaparak iyi bir sezon geçirmeyi hedeflediğini ve Galatasaray’ın başarılarının bir parçası olmayı istediğini ifade etti.

De Sanctis Galatasaray’da olmasını nedenini ise şu sözlerle açıkladı: “Ben her zaman büyük takımların bünyesinde olmayı tercih etmişimdir. Udinesse ve Sevilla’dan sonra Galatasaray’da olmamın nedeni de bu. Galatasaray yalnızca Türkiye’nin en iyi takımı değil, Avrupa çapında UEFA ve Süper Kupa şampiyonluğu elde etmiş, bunun dışında da Avrupa kupalarında hep ileri dereceleri elde etmiş bir ekip. Avrupa’nın güçlü takımlarından bir tanesi. Dolaysıyla Galatasaray’ı tercih ettim. Galatasaray’ın büyük hedefleri olduğunu biliyordum. Ben bu hedeflere hizmet etmek istiyorum. Tüm arkadaşlarımızla birlikte aynı gayreti göstereceğiz.”

Geçtiğimiz sezon Sevilla’da diğer kalecinin çok formda olmasından dolayı forma bulmadığı bir sezon geçirdiği belirten De Sanctis, Udinesse’da yaşadığı yıllara dönmek istediği söyledi.

Türkiye’ye gelmeden önce Süper Lig’de forma giymiş Giunti ile konuştuğunu ifade eden De Sanctis şunları söyledi: “Giunti, Türkiye’de hiç uyum sorunu yaşamayacağımı söyledi. İstanbul’un futbolu çok seven, deyim yerindeyse futboldan beslenen bir şehir olduğunu söyledi. O Beşiktaş için oynamış. Ben Galatasaray’a hizmet edeceğim. Giunti’nin bana anlattıklarından çok faydalanabileceğimi düşünüyorum. Benim iyi izlenimler edinmeme yardımcı oldu. Ve ayrıca İstanbul’un büyük ve güzel bir şehir olduğunu söyledi.”

De Sanctis Süper Lig’de ciddi bir rekabetin varolduğunu da vurgulayarak, “Ben Türk liginden maçları sık sık seyredemedim. Çünkü İspanya ve İtalya’da bu maçla yayınlanmıyor. Fakat 10 kadar Türk takımının adını rahatlıkla sayabilirim. Öyle tahin ediyorum ki, Türkiye Ligi dışardan göründüğü kadar kolay bir lig değil. Burada üst seviyede bir rekabet olduğunu biliyorum. Bunun bu sene daha da güçlü yaşanacağına eminim. Dışardan zannedildiği gibi kolay ve basit bir lig değil Türkiye Ligi. Mili takımdaki oyuncuların seviyesi bunu zaten bize söylüyor” diye konuştu.

De Sanctis, Şampiyonlar Ligi ile ilgili olaraksa, “Karşımızda bize rakip olabilecek 16 rakip arsında Steaua Bükreş en komplike ve zorlu rakiplerden biri. Bu turun bizim için çok kolay geçeceğini düşünmüyorum” dedi.

Galatasaray’ın çok kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahip olduğunu ifade eden De Sanctis, Galatasaray’ın en büyük özelliğinin takımın uzun zamandır içinde bulunan ve birlikte oynamaya alışan Türk oyuncuların zor zamanlarda bir araya gelip takım ruhunu ortaya çıkarabilmeleri olduğunu söyledi.

De Sanctis, sözlerini şöyle sürdürdü: “Galatasaray belli bir seviyenin üstünde iyi Türk oyunculara ihtiyacı var. Çünkü takım ruhu ilk olarak onlardan başlıyor. Daha sonra takıma katılan ve tecrübesini getiren yabancı oyuncuları katkısıyla Galatasaray mutlaka ilerleyecektir. Galatasaray’ın transfer dönemindeki başarısı gerçekten de etkileyici. İsimlere bakıldığı zaman büyük işler yapıldığını görüyoruz. Artık sıra oyuncularda… Biz oyuncuların bu yapılmış transferlerin gerçekten yararlı bir çalışma olduğunu göstermek için başarıyı sahaya yansıtması gerekiyor.”

Orkun ve Aykut ile bir rekabet içine gireceğini belirten De Sanctis, “Bir takım için savunmanın önemi göz ardı edilemez. Ben bunun bilincinde olarak katıldığım takım içersinde meslektaşlarıma da sonsuz derecede saygı göstererek ve onlarla birlikte Galatasaray’ı başarıya ulaştırmaya çalışacağım” dedi.

Galatasaray’ın çok tutkulu bir taraftarı olduğunu bildiğini söyleyen De Sanctis “Türkiye’de futbolun çok tutkulu bir seyircisi olduğundan hep bahsetmişlerdi. Taraftardan bir tek ricam olacak. Biz takım olarak hep zaferler yaşamak ve galip gelmek için mücadele ediyoruz. Fakat dünyada hiçbir takım yok ki, bütün sezon boyunca galip gelsin ya da hiç zor anlar yaşamadan geçirsin. Taraftarımızın bilmesi gerekir ki, bizim onlara en çok ihtiyaç duyduğumuz anlar, aslında bizim o zor anlar dediğimiz zamanlardır. Dolayısıyla bizi hep desteklemeye devam etsinler. Biz de onların bu desteğini hissederek bütün sezonu kendilerine layık bir şekilde başarıyla tamamlamaya gayret edelim” diyerek sözlerini noktaladı.
http://www.herkesdinlesin.com/z-hir_mc
Semih
Admin
Admin
Semih

Rep Sistemi
Aktiflik :
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Img_left100/99De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/99)
Başarı Puanı:
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Left_bar_bleue100/80De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/80)
Güçlülük:
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Img_left100/70De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/70)

MesajKonu: Geri: De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım   De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım EmptyPaz Eyl. 14, 2008 8:35 am

saol kanka
z-hir_mc
Admin
Admin
z-hir_mc

Rep Sistemi
Aktiflik :
Başarı Puanı:
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Left_bar_bleue100/85De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/85)
Güçlülük:
De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Img_left100/90De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım Empty_bar_bleue  (100/90)

MesajKonu: Geri: De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım   De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım EmptySalı Eyl. 16, 2008 7:04 am

sende saol kanki harika bir kaleci önceki kulüplerdeki oynadığı maçlardaki videolarını izledim süper tüm camiaya hayırlı olsun Surprised
http://www.herkesdinlesin.com/z-hir_mc

De Sanctis:Avrupanın Güçlü Bir Takımındayım
1 sayfadaki 1 sayfası