Aradıgın Herşey Buralarda biryerlerde....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aradıgın Herşey Buralarda biryerlerde....

Herbişi Bilgi Paylasım Forumuna Hoşgeldiniz...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Acemi Asker Diyalogları

YazarMesaj
Semih
Admin
Admin
Semih

Rep Sistemi
Aktiflik :
Acemi Asker Diyalogları Img_left100/99Acemi Asker Diyalogları Empty_bar_bleue  (100/99)
Başarı Puanı:
Acemi Asker Diyalogları Left_bar_bleue100/80Acemi Asker Diyalogları Empty_bar_bleue  (100/80)
Güçlülük:
Acemi Asker Diyalogları Img_left100/70Acemi Asker Diyalogları Empty_bar_bleue  (100/70)

Acemi Asker Diyalogları Empty
MesajKonu: Acemi Asker Diyalogları   Acemi Asker Diyalogları EmptyPaz Kas. 16, 2008 8:54 am

seni kim gönderdi buraya evladım?
- idris bey efendim
- idris bey denmez oğlum, idris yüzbaşım diyeceksin, bana da efendim deme
- peki abi

sabah içtimasından sonra spor yapılacaktır, tüfeksiz hareketleri yaptırması için sırayla insanlar çağırılır;

komutan: sen gel bakayım, yaptır sıradaki hareketi
acemi öğrenci: ordu jimnastiği, vücut alıştırma hareketleri, sekiz numaralı hareket..
komutan: sekiz numaralı değil, sekinci hareket diyeceksin... sen geç yerine, sen gel.
acemi öğrenci 2: ordu jimnastiği, vücut alıştırma hareketleri, hareket sekiz.
komutan: arkadaşım, sekinci hareket diyeceksiniz. git yerine, sen gel...
acemi öğrenci 3: ordu jimnastiği, vücut alıştırma hareketleri, sekiz no.lu hareket..
komutan: arkadaşlar, "sakın sekinci hareket demeyin" desek bu kadar varyasyonla karşılaşamazdık

ankara mamak, kantin kuyruğunda nefte almak için sıra bekleyen iki kısa dönem acemi asker;

1. asker: olm bi yıın laf yedik yok nefte nerde yok bilmemne. siterim lan ben bööle askerlii..
2. asker: olm baara çaara konuşma komutan duyarsa ziker hayatını..
komutan?: (arkadan 1. askerin omuzuna dokunarak) arkadaşın doğru söylüyo..

nöbetçi subay olan üsteğmen, spor salonunda alet monte edilmesini sağlamaktadır. nöbetçi öğrencilerden bir şey ister..

x üsteğmen: şimdi aşağıya gidiyorsun, y asteğmenden yıldız tornavida alıp getiriyorsun.
nöbetçi 1: emredersiniz komutanım.
x üsteğmen: git y asteğmen'e, x üsteğmen yıldız tornavida istiyor de, vardı onda.
nöbetçi 1: gidip y asteğmen'e "x usta tornavida istiyor diyeceğim, emredersiniz komutanım.
*üsteğmen olayı umursamaz, döner arkasını salona doğru yürür*
nöbetçi 2: oğlum usta değil lan, üsteğmen. üsteğmen!
nöbetçi 1: ahahah, olm üsteğmen'e usta dedik yaa... euheuhue
x üsteğmen: sktr! gülme! hayvan!
*nöbetçi 1 merdivenlerden aşağıya uçarak kaçar*

*duştan donuyla çıkan bir eleman kolluğu görünce üsteğmeni koğuş nöbetçisi sanır, elini kolunun altına atıp kendine çevirir, sonra omuzunu tutar...*
donlu eleman: n'oluyor birader burada?
*yüzün tanıdık olmadığı anlaşılır, el hafifçe kalkar, parıldayan 2 yıldız görülür, esas duruşa geçilir*
donlu eleman: ko- ko- komutanım pardon tanıyamadım komutanım bikbik de bikbik...
x üsteğmen: sen ne biçim askersin! ne demek görmedim! kılığına kıyafetine bak! git giyin üzerini hamam mı ulan burası!

insanlar üsteğmenin yarın istifayı basacağını ya da kalbine ineceğini düşünürken, koğuşlardan çıkan çok meraklı ve kendisini korgeneral sanan bir arkadaş dışarıya doğru seslenir...

meçhul insan: n'ooluyo burda yeaa?

- ben neden komutanım, ve siz neden acemisiniz biliyor musunuz?
- bilmiyoruz komutanım.
- şu dağın arkasını görüyor musunuz?
- görmüyoruz komutanım.
- işte ben görüyorum. ve bu yüzden komutanınızım.

303kd. acemilik bitmis boluklere dagitim yapilmistir. gittigim bolukte tek kisa donemim. rutbeli olsun erbas olsun herkesin gozbebegiyim uzerimde hafif bir simariklik yok degil. uzun ugraslar sonucu da rahat ettirilmem amaciyla masa basi bir gorevle sereflendirildim. ilk gorev gununde bina kulube arasi yapida birara tek basima kaldim ve o kisa surede telefon caldi. askerlik oncesi yasantimdan taviz vermeden telefonu soyle actim

px9: efendiiim
ustcavus: oooo yeni kisa donemimiz goreve basladi demek. laaaannn yaavvsaaaakkk telefon oyle mi acilir?
px9: pardon komutanim
ustcavus: ne pardonu a.k. isimiz var oglum seninle. neyse ben ustcavus xxx
px9: buyrun komutanim
ustcavus: lan okumus ben buyurmam emrederim bunu aklina sok
px9: peki komutanim. var mi benden bir isteginiz? ( artik sicmada sınır yoktur semsiyeyi zorlamaya hic gerek yoktur)
ustcavus: kapat kapat kapat ben bizzat geliyorum simdi oraya

sonuc itibariyle ustcavus gelir. hayatimin en uzun azarinin konusu telefonla konusma teknikleri olmustur ve 3 hafta boyunca telefonlara cikmam boluk bascavusunun emriye yasaklanir.

$ehir di$inda olan tugay komutani tugaya dondukten sonra acemiliklerinin 2. haftasini bitirmi$ kisa donemlere bir ho$geldin konu$masi yapacaktir. ortalikta kapsamli bir cali$ma vardir. kisa donemlere tugay komutaninin hitaplarina "sagol!" yaniti vermeleri tembihlenir surekli. i$ ne derse "sagol!" deyine kadar varir.

tug. gen. - $oyledir, boyledir. boyledir, $oyledir.. anla$ildi mi?
500 mal kd - sagoool!
tug. gen. - ?!?!? anla$ildi miiii???
500 mal kd - sagool!!!!!
tug. gen. - evet, demek ki 2 haftalik egitim sonunda anla$ildi mi sorusuna yanit olarak sagol geliyor...

sivilde dovsen hicbirine o soruya o yaniti verdiremezsin ama askerlik i$te..

sivildeki badim gultig ile askere de buyuk bir $ans eseri badi olarak gidi$imizin 2. haftasi falan. bazi i$lemler icin girdigimiz binadan i$ini erken bitiren gultig cikmaya cali$iyor:

- lan nerde buranin ciki$i ya.. bulamadim kac saattir. dur sorayim birine.
- e iyi sor hadi.

gultig onune ilk cikan ki$iye sormakta sakinca gormez:
- pardon burdan nasil cikiliyor?
- ebenin dininden!
- komtanim!!! (omuzdan akan yildizlari gelen cevap uzerine farkedip esas duru$a gecer)

not:alıntı

Acemi Asker Diyalogları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ASKER MEKTUBU (KOPACAKSINIZ)